PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3980}
5,6 5 212
ocen
5,6 10 1 5212
3,8 4
oceny krytyków
Avalon
powrót do forum filmu Avalon

Wizualnie potrafi być imponujący. Niestety, to w zasadzie wszystko, co dobrego można wspomnieć na temat tej produkcji. Przykro mi to mówić, jako, że za kamerą stał nie kto inny, jak Mamoru Oshii, ale "Avalon" to klapa na całej linii. Kuriozalna porażka, która zwyczajnie śmieszy. Pretensjonalne dialogi wygłaszane przez najbardziej drewnianych aktorów, jakich miałem okazje oglądać od czasu..., no, na pewno od czasu, gdy sięgnąłem po jakiś polski badziew. Fabuła - szczątkowa i nielogiczna, co reżyser stara się nadrobić atmosferą. Tą akurat kreuje bardzo umiejętnie, na nic to się jednak zdaje, gdy wszystko inne jest "o dupę potłuc". Byłem ciekaw, co też pan Oshii wyciśnie z nadwiślańskich krajobrazów, okazało się, że wycisnął jeno to, co najgorsze. Oczywiście, winę można zwalić na barierę językową, na mnóstwo czynników, które mogły zadziałać "nie tak" w przypadku tak specyficznej koprodukcji, nie zmienia to jednak niezaprzeczalnego faktu, że dzieło twórcy "Ghost in the Shell" to niezamierzona komedia rozmiarów kosmicznych. Nie pomogła muzyka Kenjiego Kawaii, nie pomogły pomysłowe efekty CGI, ani mętna pseudo-metafizyka - żenujące nieporozumienie, niezależnie od tego, jak bardzo by się nie chciało, aby było inaczej. Te trzy gwiazdki zaś jedynie z powodu tego, ze gdyby wyłączać dźwięk zawsze, gdy aktorzy zaczynają mówić i wyciąć większość scen z udziałem Foremniakowej to rzecz można by nazwać inspirującą.

Caligula

Zgadzam się w 100%, z ostatnim zdaniem, film ogląda się całkiem przyjemnie (jeśli komuś nie przeszkadzają dłużyzny) do momentu, kiedy Foremniak otwiera usta...

ocenił(a) film na 10
Caligula

Fabuła jest wg. mnie najważniejszą częścią tego dzieła (dającego do myślenia, gdy się posiada klucz do interpretacji).
To film o duchowym doświadczeniu, z czarno-białego świata walki, do pogodnego, świata realnego, pięknego, kolorowego życia
(gdzie już nie walczy się, a szuka ducha).

ocenił(a) film na 7
zjonizowany

i po jednym obejrzeniu nie ma szans na zrozumienie i wyłapanie wszystkich smaczków ;)
dzisiaj znów zasiadam, już nie wiem nawet, który raz, do "Avalon" po wcześniejszym wysłuchaniu genialnej ścieżki dźwiękowej.
Fakt, Foremniaczka jest beznadziejna :D cała reszta za to zachwyca... wszystkim :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones